SPOTKANIA Z CZYTELNIKAMI

Końcówkę listopada spędzę w Zielonej Górze i okolicach.  Z okazji premiery powieści “Okna  z widokiem na Weronę” odwiedzę biblioteki w Żaganiu, Sulechowie, Babimoście i Żarach. Zapraszam na spotkania. 

Oto szczegóły:

27 listopada 2019,
17.00-18.30 Miejska Biblioteka Publiczna w Żaganiu
ul. Szprotawska 4
68-100 Żagań

28 listopada 2019
15.30-17.00 Biblioteka Publiczna Gminy Sulechów
ul. Jana Pawła II 52
66-100 Sulechów

17.30-19.00 Biblioteka Publiczna w Babimoście
ul. Gagarina 21
66-110 Babimost

29 listopada 2019
17.00-18.30 
Miejska Biblioteka Publiczna w Żarach
ul. Wrocławska 11
68-200 Żary

NOWA POWIEŚĆ Z BESTSELLEROWEGO CYKLU O ZAWROCIU

Dom, który zniknął.

Wiolonczelistka, która gra na uczuciach innych.

Sekrety, których nikt nie chce zdradzić.

Nudny luty na prowincji? Nic z tego. Gdy tylko Paweł wyjeżdża w sprawach rodzinnych i zawodowych do Paryża, Matylda trafia na trop kolejnej tajemnicy. Należąca do Zawrocia Werona, pokryta bluszczem posesja wraz z jeziorkiem w kształcie podkowy, przyciąga ją jak magnes. Matylda szybko jednak pojmuje, że sekrety Werony nie będą tak łatwe do odkrycia, ani tak przyjemne, jakby sobie tego życzyła. Zmowa milczenia i ostrzeżenia nie są jednak w stanie powstrzymać Matyldy przed dociekaniem prawdy o wydarzeniach sprzed lat, które zmieniły życie bliskich jej osób.

Czy uda się jej odkryć prawdę, gdy nikt nie chce jej w tym pomóc?

Czy zdoła naprawić to, co zostało zniszczone?

Okna z widokiem na Weronę to przepiękna opowieść o zmaganiu się z rzeczywistością i splątaniu ludzkich losów oraz o tym, jak przeszłość nieodwracalnie wpływa na naszą teraźniejszość.

W tej powieści ogień płonie nie tylko w kominku, gotowy niszczyć i spopielać. Zawrocie jednak pozostaje niezmiennie azylem, światem jak ze szklanej kuli, w której śnieg wiruje tylko przez chwilę.

WERONA I ZAWROCIE

Kochani! Piję zieloną herbatę w iście zawrociańskim kubku i odpoczywam. Zasłużyłam! Książka w drukarni. Dziś trafiły tam okładki, które drukuje się na końcu. Tak, nie pomyliłam się – okładki – bo zgodnie z zapowiedzią Wydawnictwa Literackiego “Okna z widokiem na Weronę” wyjdą w miękkiej i twardej oprawie. Niżej dwa zdjęcia – coś z klimatu Werony i coś z klimatu Zawrocia. Dwie posesje, zupełnie przeznaczenie. 

 

Szczęśliwa siódemka

Kochani Czytelnicy! Myślę, że już czas, byście poznali tytuł nowej, siódmej powieści z serii o Zawrociu:

Okna z widokiem na Weronę.“Ile razy patrzyłam przez to okno, babko? Pewnie setki. Patrzyłam i nie widziałam wszystkiego. Werandę, róże, łąkę, psy buszujące w trawie, zmierzch nad miasteczkiem, klucz wiolinowy bezwiednie wydeptany w śniegu przez zamyślonego Pawła, kwitnące wiśnie przy parkanie, głogi, wrony na balustradzie werandy – to tak. A tamtego nie, jakby było poza zasięgiem mego wzroku. Ale przecież nie było”. 

Dalsze szczegóły już wkrótce.

Powrót do księgarni

Dobre wieści z Wydawnictwa Literackiego. Pod koniec października na półki księgarskie wraca “Tam, gdzie nie sięga już cień” – zatem seria o Jantarni będzie znowu w komplecie.

Więcej o “Tam, gdzie nie sięga już cień w zakładce KSIĄŻKI oraz na stronie Wydawnictwa Literackiego https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/3329/Tam-gdzie-nie-siega-juz-cien—Hanna-Kowalewska

Wielkanoc

Kochani! Szykuje mi się bardzo zawrociańska Wielkanoc. Nic dziwnego, przecież piszę kolejną część serii. Wybór modrzewiowego dworku nikogo nie zdziwi 🙂 Oprócz przyjemnego miejsca do świętowania, liczę na inspirację. Gdziekolwiek jesteście, życzę zdrowych, spokojnych i klimatycznych świąt.

Tak było w Rzeszowie

Było przyjemnie, energetycznie, niemal wiosennie. Słońce w duszy! Fajne mam Czytelniczki. Czytelników oczywiście też, choć się w Rzeszowie nie objawili 🙂 Dziękuję Organizatorom i Uczestniczkom.

Podpisałam sporo egzemplarzy “Julity i huśtawek” i to mnie bardzo cieszy.