Góra śpiących węży

Czy na pewno znasz swoją rodzinę?

W „Górze śpiących węży” – drugiej książce z cyklu o Zawrociu – Matylda jeszcze raz mierzy się z przeszłością. Kim był jej ojciec, który zginął, gdy miała pięć lat? Dlaczego pamięć po nim została całkowicie zamazana? Czy pamiętnik, list babki i stare zdjęcia znalezione w pawlaczu wystarczą, by rozwikłać zagadkę jego śmierci? A może klucz do tajemnicy kryje się w dziwnym śnie dręczącym Matyldę?

Znajdujemy w tej powieści wszystko – poetycki i refleksyjny klimat, wędrówkę w głąb siebie oraz fascynującą detektywistyczną fabułę, która sprawia, że książkę czyta się jednym tchem.

„Jest tu cała góra śpiących węży, gotowych obudzić się w każdej chwili, jest rodzina, która właściwie nią nie jest, są mroczne wnętrza teatru i bohaterowie, którzy bawią się swoim i cudzym życiem, jest niemożliwa miłość i niesamotna samotność, szare guziki ze snu, tajemniczy nieznajomy i rodzinne sekrety, jest też Zawrocie – azyl i słoneczna kryjówka, w której Matylda, główna bohaterka powieści, zawsze może się schować”.